Butas senamiestyje

Buto interjero dizainas, butas senamiestyje
Interjero dizainas, baldų dizainas
Interjero dizainas, baldų dizainas
Interjero dizainas, baldų dizainas
Buto senamiestyje istorija ir kelias nuo to, kaip buvo, iki kaip yra dabar, užrašyti lubose ir grindyse. Lubose išlikę autentiškos pokario gipsatūros ir originalios jų vietos su įvadais, o prijungti prie tų pačių įvadų buvę tose vietose šviestuvai tiesiog perkabinami pagal naujo interjero funkcinį išdėstymą ir laidais piešia liniją iš “tuomet” į “dabar”. Dalis planinės stuktūros palikta, o vietose, kur sienos išgriautos, buvusį planą dokumentuoja retro stiliaus plytelės – intarpai natūralaus ąžuolo grindyse.
Visas stilius yra šiek tiek eklektiškas. Baldus galima vadinti ir moderniais, ir klasikiniais: paprastas nusistovėjusias ar net minimalias formas puošia subtilios tekstūros (juodai dažyto ąžuolo lukšto eglutė raštas, natūralios spalvos lukštas, keičiantis kryptis, veidrodžiai su falcetu, klasikinės rankenėlės vonios spintelėje, stumdomos stiklo durelės, stalo kojos, tvirtinamos kampu, kaip 6-ajame dešimtmetyje).
Aiškiai deklaruojantys klasiką elementai: lubiniai karnizai, aukštos medinės grindjuostės, tokiu pačiu motyvu kylančios ir į pagrindinių durų staktą, kur atsivers aukštos baltos dviverės durys su stiklu. Minėti elementai derinami prie atidengtos plytinės ir grubiai tinkuotų baltų sienų, kas dar sykį rodo vieno laikmečio stiliaus nepaisymą. Veidrodis miegamajame, dedamas per visą kambario aukštį, pertraukia grindjuostę su lubiniu karnizu ir kuria tolimesnės naujos erdvės įspūdį.
Retro nuotaika vonioje varijuoja nuo Viktorijos iki “vintage” stiliaus (įmantrus dušo maišytuvas ir klozetas, retro stiliaus maišytuvas, grindinės plytelės, šviestuvai, paprastos metro tipo plytelės. Paliktas sename bute buvęs virtuvės-vonios langelis – net ir mažas natūralios šviesos srautas vonios kambaryje labai malonus.
Varinis virtuvės šviestuvų karnizas ir varinis aksesuaras – laikiklis kurti individualiai, pabrėžiant vamzdžių estetiką. Radiatoriai ir kiti vamzdžiai taip pat neslepiami. Šie motyvai lengvai atsikartoja kai kuriuose balduose, užuolaidų karnizuose. Nuleidžiami nuo karnizo šviestuvai yra perdaryti iš 6-7 deš. liustros.
Miegamąjį nuo darbo kambario skiria šviesą praleidžianti lentyna, stilistiškai antrinanti rašomajam stalui, sujungtam su kita lentyna. Ir grindyse, ir balduose atsikartoja ąžuolas ar ąžuolo lukštas.