Kafeterijos “Planeta” interjeras

Seniausiame veikiančiame Vilniaus kino teatre atidaryta kafeterija “Planeta” – tokiu pavadinimu prieš 50 metų, 1963m., buvo įkurtas kino teatras. Ypatinga miesto erdvė, gyvas kultūrinis paveldas, sufleruoja, koks kavinės interjeras turėtų būti kuriamas kino teatro patalpose. Buvo svarbu kurti turimos atmosferos tęsinį šiandieniniame kontekste, interpretuojant ne tik sovietinį, bet ir bendrai šaltojo karo laikų modernistinį internacionalų dizainą – pati “Skalvija” nuo pat atidarymo internacionalus kino teatras. Kita vertus, kafeterija jauki kaip namai, o ir šis kino teatras iki šiol vienintelis, įrengtas gyvenamajame name.
Tai yra mažo biudžeto interjero projektas, kuriame svarbios daiktų istorijos: kaip ir iš kur jie atkeliavo, kaip atgimsta naujam gyvenimui. Senų spintų durys tapo baro lentynomis ir staliukais.
Buvę masyvūs šviestuvai perdaryti – kavinės “dangaus” skliautas iš vienos pusės išmargintas apvaliomis lempomis lyg žvaigždėmis, iš kitos – juo driekiasi tolygi šviesa. Kėdės į “Planetą” atkeliavo iš legendinės 1966m. Kauno kavinės “Orbita”.
Kavinėje yra dvejos skirtingų aukščių staliukų zonos, atskirtos tvorelėmis, kurias didelio renginio metu galima ištraukti, norint apjungti erdvę. Sofutės formuoja “boks’us” arba gali būti sustatytos viena eile pagal sieną. Prie įėjimo į kino salę čia įrengta maža laukiamoji erdvė. Ilgoji vienspalvė siena skirta besikeičiančioms meno darbų ekspozicijoms, o sienose prie langų rodomi to laikotarpio kino plakatai.
Bendrų renginių metu palangės naudojamos kaip baras. Galimi įvairūs apšvietimo scenarijai; sieniniai šviestuvai yra tarsi gatvės žibintų tąsa – vakarėjant jie gali skleisti blausią rausvą šviesą, o kai sutemsta, įsižiebia.
Čia apstu kino skaitinių ir kitų leidinių lentynose ir ant laikiklių-knygų, yra radijas radijo taškui, pianinas, juostinis grotuvas, vyksta maži koncertai, gali būti rodomos vaizdo projekcijos – kafeterijos interjero detalėse atspindimas jos santykis su įvairiomis medijomis.

Grafika: Karolis Strautniekas
Nuotraukos: Kernius Pauliukonis